Omgaan met blessures

Het kan een keer gebeuren dat er een ongeluk gebeurt tijdens een training of wedstrijd. In dit scenario zijn er een aantal dingen die je kunt doen:

1. EHBO-tas

Ter voorbereiding op zo’n geval is het belangrijk dat je met je team iemand aanwijst die altijd een EHBO-tas meeneemt naar de trainingen en wedstrijden. Het is belangrijk dat die tas altijd aanwezig en goed gevuld is.

2. Icepack

In het moment zelf is de eerste stap het regelen van een icepack. Die zijn in de Amstelcampus te vinden bij de bar boven de zaal. Bij sporthal Europaboulevard kan je naar een ice pack vragen bij de balie waar je langsloopt als je net de twee roltrappen op bent gegaan.

3. Rust en oefeningen

Na een ongeval is het handig om even rust te nemen. Als er te lang geen vooruitgang komt kan je contact opzoeken met een fysio, huisarts of sportarts, zodat die je verder kan helpen met een hersteltraject. Op de website VolleyVeilig is een lijst te vinden met een overzicht van fysiotherapeuten en sportartsen bij jou in de buurt. Ook staan er op deze site oefeningen die je kunt doen om blessures te verhelpen.

Hoe voorkom je een ongeval?

Om blessures te voorkomen is het belangrijk om een goede warming-up te doen voordat je begint aan een training of wedstrijd. Verder is het van belang dat je schoenen aanschaft die goede schokdemping hebben.

Langdurige uitval & lidmaatschap

Merk je dat je blessure voor een lange periode blijft en denk je dat je het seizoen niet meer af kan spelen? Kijk dan bij onze pagina over Lidmaatschap opzeggen naar je opties.

2025 All rights reserved